biznes news

  • Przeszedłem bardzo dużo, w tej chwili trudno mi o tym mówić – wyznał w programie "Wstajesz i wiesz" polski podróżnik Mariusz Majewski. Spędził trzy miesiące w więzieniu w Demokratycznej Republice Konga. Został uwolniony po interwencji władz polskich.
  • Zarząd Dróg Miejskich modernizuje flotę rowerów służbowych i ogłasza przetarg na sprzedaż użytkowanych do tej pory modeli. W ofercie drogowców znajdują się 24 w pełni sprawne jednoślady: towarowe, elektryczne czy miejskie. Ceny wywoławcze zaczynają się już od 400 złotych.
  • Gdzie jest burza? W czwartek 30.05 w Boże Ciało przed południem w części kraju pojawiły się pierwsze wyładowania atmosferyczne. Z prognoz wynika, że czwartek będzie burzowy praktycznie w całej Polsce. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.
  • Rosja zwiększa liczebność swych wojsk w obwodzie charkowskim, ale siły te nie są wystarczające do przeprowadzenia ofensywy na pełną skalę – przekazał w czwartek naczelny dowódca ukraińskiej armii generał Ołeksandr Syrski. Ocenił też, że Rosjanie zmienili taktykę ataków na ukraińskie […]
  • 41-letni motocyklista zginął w wypadku w Niedrzwicy Dużej (Lubelskie). Z ustaleń policji wynika, że do zderzenia doszło, gdy kierujący skodą 20-latek wykonywał manewr skrętu w lewo i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście.