biznes news

  • Abonament RTV jest nie do uratowania – stwierdził członek Rady Mediów Narodowych Robert Kwiatkowski. Jego zdaniem oczekiwania i praktyka ostatnich lat spowodowały, że abonament to nie powinna być podstawowa forma finasowania mediów publicznych. 
  • Republikanin George Santos, oskarżony o defraudację pieniędzy na kampanię wyborczą oraz sfabrykowanie dużej części swojej biografii, ze skutkiem natychmiastowym stracił mandat w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. W piątek izba niższa amerykańskiego Kongresu po raz trzeci głosowała w tej sprawie. O […]
  • Sprawę 14-letniej Natalii policjanci potraktowali jako "zaginięcie opiekuńcze", które ma niski priorytet i na ogół dotyczy na przykład dziecka, które "samowolnie oddaliło się" z domu poprawczego – wynika z nieoficjalnych ustaleń tvn24.pl. Raport autorstwa doświadczonych policyjnych kontrolerów, który w pełni […]
  • 3,3 miliona złotych oszczędności i nieruchomości warte około 63 miliony złotych – znalazły się w oświadczeniu majątkowym posła PiS Andrzeja Guta-Mostowego. Dokument został opublikowany w piątek na stronie Sejmu.
  • Szymon Hołownia do oświadczenia majątkowego wpisał między innymi dom, mieszkanie, siedlisko wiejskie oraz dwa kredyty hipoteczne. Jako składniki mienia ruchomego marszałek Sejmu wymienił współczesną ikonę i obraz.