Wesołych Świąt

Drodzy, coraz liczniejsi Czytelnicy „Frontu Robót”,

Boże Narodzenie jest czasem refleksji o przeszłości i czasem życzeń na przyszłość.

Niektórzy mówią, że ta rocznica jest zdarzeniem „magicznym”. Oczywiście w Betlejem żadnej magii nie było, pojawiły się natomiast podstawy chrześcijaństwa, w którym wszyscy potem wyrośliśmy. Chrześcijaństwa, za pomocą którego próbujemy sobie porządkować życie. Chrześcijaństwa, które formatuje społeczną organizację także naszego miasta i naszej gminy. Te niematerialne dary, jakie przynosi na świat pojawienie się Chrystusa, w tradycji ludowej często przekształcają się w całkiem konkretne prezenty pod choinką. Staramy się być dobrzy (grzeczni), żeby przynajmniej część tych darów dostać. A niegrzeczni dostają trzy rózgi…

W Świdniku mieszkańcy na Boże Narodzenie dostali niedawno od lokalnych władz już dwie rózgi: podniesienie podatków od nieruchomości oraz podniesienie opłat za wywóz śmieci. Czy w budżecie miasta pojawi się jeszcze jakaś trzecia rózga? Czym zasłużyliśmy na takie „prezenty”? Czy nie była to przypadkiem kara za niemądre głosowania w niedawnych samorządowych wyborach?

Ta refleksja o przeszłości nie jest budująca. Jeśli jest prawdziwa, to trzeba się poprawić. Lepiej zatem skupmy się na życzeniach na przyszłość. Chcieliśmy Wam więc życzyć mądrego zarządzania gminą i miastem, rozsądnych i dalekowzrocznych rad radnych miejskich i powiatowych oraz starosty i burmistrza generujących przyjazną wizję gminy i miasta. A Bożego Narodzenia – w ciepłej rodzinnej atmosferze, bez fałszywej „magii” na pokaz.

Wesołych Świąt!

Zespół „Front Robót”

Boże Narodzenie 2019